2014 Maui2Molokai Results

Overall Results

(incl. Divison and Age group)

1. CONNOR BAXTER – 1 SUP UNL M01-29  3:04:31
2. KAI LENNY-  2 SUP UNL M01-29 3:06:44
3. DAVE KALAMA –  1 SUP UNL M40-49 3:08:58
4. TRAVIS GRANT – 1 SUP UNL M30-39 3:14:13
5. LIVIO MENELAU – 2 SUP UNL M30-39 3:18:57
6. VINNICI MARTINS – 3 SUP UNL M01-29 3:24:38
7. KODY KERBOX – 4 SUP UNL M01-29 3:25:12
8. JERRY BESS – 2 SUP UNL M40-49 3:31:44
9. ARMIE ARMSTRONG – 3 SUP UNL M40-49 3:32:16
10. MO FREITAS – 5 SUP UNL M01-29 3:36:16
11. JOSHUA RICCIO – 1 SUP STK M01-29 3:37:07
12. TOMOYAS MURABAYASHI – 3 SUP UNL M30-39 3:39:59
13. AMIR ARBEL – 4 SUP UNL M30-39 3:42:25
14. BULLET OBRA – 2 SUP STK M01-29 3:43:24
15. PAUL JACKSON – 1 SUP STK M30-39 3:44:35
16. JAMES CASEY – 6 SUP UNL M01-29 3:46:03
17. ALEX MATERO – 4 SUP UNL M40-49 3:46:55
18. RALPH SIFFORD – 1 SUP UNL M50-99 3:47:44
19. GUSTAVO OLIVERA – 5 SUP UNL M30-39 3:48:21
20. DEVIN BLISH – 1 SUP UNL Female 3:48:37
21. PHIL GREGGORY – 2 SUP UNL M50-99 3:48:50
22. JIMMY FITT – 6 SUP UNL M30-39 3:49:12
23. ANDREA MOULLAR – 2 SUP UNL Female 3:50:03
24. TALIA DECOITE – 3 SUP UNL Female 3:52:18
25. KATHY SHIPMAN – 4 SUP UNL Female 3:52:48
26. ROBERT LOPES – 5 SUP UNL M40-49 3:54:28
27. STEVE WALKER – 1 SUP STK M40-49 3:55:13
28. NOAH GARFIELD – 7 SUP UNL M30-39 3:55:25
29. BUZZY KERBOX – 3 SUP UNL M50-99 3:56:35
30. BELARMI DIAZ GARCIA – 2 SUP STK M30-39 3:56:53
31. JUSTIN GORDON – 6 SUP UNL M40-49 3:58:58
32. ANGELA JACKSON – 1 SUP STK Female 3:59:40
33. PENELOP STRICKLAND – 5 SUP UNL Female 4:00:04
34. ED WHEELER – 7 SUP UNL M40-49 4:00:20
35. KARLA GILBERT – 6 SUP UNL Female 4:00:36
36. MASAO FUKAYAMA JR – 8 SUP UNL M30-39 4:00:48
37. JAMES MARTINDALE – 8 SUP UNL M40-49 4:02:05
38. ANDERS JONSSON – 9 SUP UNL M30-39 4:06:59

39. AMERICO PINHEIRO JR – 9 SUP UNL M40-49 4:07:00
40. RANDY ROYSE – 4 SUP UNL M50-99 4:08:20
41. JEFF CHANG – 1 SUP STK M50-99 4:10:35
42. MRON AKMAN – 3 SUP STK M30-39 4:10:53
43. JEFF OKUNA – 1 SUP Team 3 Male 4:11:21
44. TIMMOTH WYERS – 10 SUP UNL M30-39 4:11:59
45. GREGG LEION – 5 SUP UNL M50-99 4:12:24
46. BRETT STAIB – 10 SUP UNL M40-49 4:16:37
47. JEREMY WILLMESS – 1 SUP STK 14′ 2 Team M 4:18:32
48. ROB WALTON – 2 SUP STK M40-49 4:18:47
49. ANTONIO CHAER FILHO – 4 SUP STK M30-39 4:19:46
50. MIKE JUCKER – 3 SUP STK M40-49 4:21:13
51. SHEP NELSON – 11 SUP UNL M30-39 4:21:40
52. GAVIN FERGUSON – 2 SUP STK 14′ 2 Team M 4:21:59
53. CRAIG WRIGHT – 12 SUP UNL M30-39 4:22:26
54. MARTIN GIROUD – 4 SUP STK M40-49 4:23:12
55. KIERAN O’RIORDAN – 13 SUP UNL M30-39 4:26:22
56. BAILEY ROSEN – 2 SUP STK Female 4:26:34
57. STEPHEN PUGH – 3 SUP STK 14′ 2 Team M 4:26:55
58. BRAD FELDMAN – 6 SUP UNL M50-99 4:28:40
59. MAHEA GRAMBILL – 1 SUP STK 14′ 2 Team F 4:30:35
60. SEAN BICKNELL – 5 SUP STK M40-49 4:31:32
61. KELSA GABEHART – 7 SUP UNL Female 4:31:52
62. ED PRICE – 2 SUP STK M50-99 4:33:47
63. LORI PARK – 8 SUP UNL Female 4:34:04
64. VICTOR LOPEZ -3 SUP STK M50-99 4:34:26
65. JENNIFER LEE – 9 SUP UNL Female 4:37:51
66. CANDIO CHUZORIANSC – 5 SUP STK M30-39 4:39:22
67. ALYSSA WALTZE – 1 SUP Team 3 Mixed 4:41:17
68. CARLO PRADO – 11 SUP UNL M40-49 4:41:42
69. FABIO VALANGO – 6 SUP STK M30-39 4:43:34
70. WARWICK GRAY – 4 SUP STK M50-99 4:43:47
71. NICOLE MADOSIK – 3 SUP STK Female 4:46:16
72. NICHOLE KLINK – 4 SUP STK Female 4:47:11
73. BOB FRO BRASIL – 14 SUP UNL M30-39 4:48:04
74. FABIANO FARIA – 7 SUP STK M30-39 4:49:25
75. PEGGY KING – 10 SUP UNL Female 4:50:38
76. LARA CLAYDON – 5 SUP STK Female 4:58:28

Men Unlimited

1. CONNOR BAXTER 3:04:31
2. KAI LENNY 3:06:44
3. DAVE KALAMA 3:08:58
4. TRAVIS GRANT 3:14:13
5. LIVIO MENELAU 3:18:57
6. VINNICI MARTINS 3:24:38
7. KODY KERBOX 3:25:12
8. JERRY BESS 3:31:44
9. ARMIE ARMSTRONG 3:32:16
10. MO FREITAS 3:36:16
11. TOMOYAS MURABAYASHI 3:39:59
12. AMIR ARBEL 3:42:25
13. JAMES CASEY 3:46:03
14. ALEX MATERO 3:46:55
15. RALPH SIFFORD 3:47:44
16. GUSTAVO OLIVERA 3:48:21
17. PHIL GREGGORY 3:48:50

18. JIMMY FITT 3:49:12
19. ROBERT LOPES 3:54:28
20. NOAH GARFIELD 3:55:25
21. BUZZY KERBOX 3:56:35
22. JUSTIN GORDON 3:58:58
23. ED WHEELER 4:00:20
24. MASAO FUKAYAMA JR 4:00:48
25. JAMES MARTINDALE 4:02:05
26. ANDERS JONSSON 4:06:59
27. AMERICO PINHEIRO JR 4:07:00
28. RANDY ROYSE 4:08:20
29. TIMMOTH WYERS 4:11:59
30. GREGG LEION 4:12:24
31. BRETT STAIB 4:16:37
32. SHEP NELSON 4:21:40
34. CRAIG WRIGHT 4:22:26
35. KIERAN O’RIORDAN 4:26:22
36. BRAD FELDMAN 4:28:40
37. CARLO PRADO 4:41:42
38. BOB FROM BRASIL 4:48:04

Women Unlimited

1. DEVIN BLISH 3:48:37
2. ANDREA MOULLAR 3:50:03
3. TALIA DECOITE 3:52:18
4. KATHY SHIPMAN 3:52:48
5. PENELOP STRICKLAND 4:00:04
6. KARLA GILBERT 4:00:36
7. KELSA GABEHART 4:31:52
8. LORI PARK 4:34:04
9. JENNIFE LEE 4:37:51
75 PEGGY KING 4:50:38

Men 14’

1. JOSHUA RICCIO 3:37:07
2. BULLET OBRA 3:43:24
3. PAUL JACKSON 3:44:35
4. STEVE WALKER 3:55:13
5. BELARMI DIAZ GARCIA 3:56:53
6. JEFF CHANG 4:10:35
7. MRON AKMAN 4:10:53
8. ROB WALTON 4:18:47
9. ANTONIO CHAER FILHO 4:19:46
10. MIKE JUCKER 4:21:13
11. MARTIN GIROUD 4:23:12
12. SEAN BICKNELL 4:31:32
13. ED PRICE 4:33:47
14. VICTOR LOPEZ 4:34:26
15. CANDIO CHUZORIANSC 4:39:22
16. FABIO VALANGO 4:43:34
17. WARWICK GRAY 4:43:47
18. FABIANO FARIA 4:49:25

Women 14’

1. ANGELA JACKSON 3:59:40
2. BAILEY ROSEN 4:26:34
3. NICOLE MADOSIK 4:46:16
4. NICHOLE KLINK 4:47:11
5. LARA CLAYDON 4:58:28

Teams

3-Man Unlimited
1. JEFF OKUNA 4:11:21

2-Men 14’
1. JEREMY WILLMESS 4:18:32
2. GAVIN FERGUSON 4:21:59
3. STEPHEN PUGH 4:26:55

2-Women 14’
1. MAHEA GRAMBILL 4:30:35

3-Mixed
1. ALYSSA WALTZE 4:41:17

Pictures from 2014